Ranking TOP5 zabawek motorycznych dla dzieci

Zdarzyło Ci się spędzić godziny na przeglądaniu stron internetowych w poszukiwaniu czegoś, co naprawdę zainteresuje Twojego malucha? Zastanawiałeś się, jakie zabawki motoryczne sprawdzą się w praktyce? Zdajemy sobie sprawę, że wybór może nie być łatwy i można się pogubić. Dlatego przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy ranking zabawek motorycznych, absolutne TOP 5!

obrazek produktu

5. Labirynt miasto

Autobus, karetka, straż pożarna i wóz policyjny szukają drogi do swoich baz. Czy karetka ma jechać do remizy? A może do szpitala? Czas znaleźć drogę do bazy! To dobry sposób nie tylko na rozwijanie motoryki małej, ale też na poznawanie pojazdów i miasta. Labirynt stanowi świetną bazę do rozmawiania z dzieckiem o tym co robią poszczególne pojazdy, kim jest strażak czy policjant. Podczas zabawy z młodszymi dziećmi można wydawać z siebie dźwięki poszczególnych pojazdów, co maluchy na pewno ucieszy.

obrazek produktu

4. Jeździk z sorterem kształtów

Wszystko, co uwielbiają dzieci, ukryte w jednej zabawce! Drewniany jeździk sam w sobie jest już bardzo dla dzieci atrakcyjny. Wiadomo, można się szybko i w niecodzienny sposób przemieszczać. Dodatkowo jeździk wygląda jak wóz strażacki! Czy to już wszystko? Otóż nie! Jeździk jest równocześnie warsztatem z wszelkimi przydatnymi narzędziami i śrubami. Jest też sorterem kształtów. Ćwiczenie motoryki dużej i małej w jednej zabawce, czego chcieć więcej?

obrazek produktu

3. Łowienie rybek – zabawa z dzieciństwa rodziców

Pewnie wielu z nas pamięta łowienie rybek z dzieciństwa. To wcale niełatwe, lecz niezwykle wciągające zadanie. Wymaga precyzji, cierpliwości i wytrwałości. Świetnie rozwija motorykę małą. W zestawie znajduje się kilka wędek, co zachęca do urządzania zawodów. Kto złowi na magnes więcej rybek? Do startu, gotowi, start! Zabawkę Small Foot Łowienie Rybek wyróżnia to, że oprócz klasycznych rybek można łowić również rozgwiazdy i koniki morskie!

obrazek produktu

2. Przeplatanka sensoryczna

Przeplatanki są znane z tego, że świetnie wyciszają dziecko. Drewniana przeplatanka Viga Toys jest bardzo rozbudowana, przy niej żadne dziecko nie będzie się nudzić! Zainteresują się nią już nawet roczne dzieci. Przeplatanie koralików to wcale nie taka prosta sprawa. Dzieci muszą się przez chwilę skupić. Starsze dzieciaki będą na pewno dążyły do tego, żeby przeprowadzić koralik z jednego końca rurki na drugi. Młodsze mogą kręcić koralikami i po prostu je dotykać, to wspaniałe sensoryczne doświadczenie!

obrazek produktu

1. Drewniana deska do balansowania

Naszym faworytem w tym zestawieniu jest drewniana deska do balansowania. Wspaniale rozwija dziecięcą motorykę, a przy tym gwarantuje dużo śmiechu! Dziecko musi stanąć na polach ze stopami i próbować przejść labirynt trzema piłeczkami w różnych kolorach. To niełatwe zadanie, ale przynoszące wiele frajdy, a po jego wykonaniu satysfakcja jest gwarantowana. Dzięki desce do balansowania dzieci mogą ćwiczyć równowagę, jednocześnie wspaniale się bawiąc. Nowoczesny i przyjazny dla oka design sprawi, że deska sama w sobie będzie stanowić ciekawe uzupełnienie wystroju dziecięcego pokoju.