TOP 5 zabawek zręcznościowych dla dzieci

Rozwój dziecka, zarówno fizyczny, jak i intelektualny, jest jedną z najważniejszych kwestii dla każdego rodzica. Sprawność małych rączek dziecka w dużej mierze przyczynia się do rozwoju sfery psychiczno-intelektualnej, a także ruchowej. Za pomocą rąk maluch uczy się świata i doświadczania wrażeń sensorycznych.

Wspieranie rozwoju zdolności manualnych jest możliwe dzięki korzystaniu z zabawek zręcznościowych dla dzieci. Ciekawe, kolorowe i przykuwające wzrok akcesoria pozwalają na rozwój motorki małej, a tym samym koordynacji ruchowej, interakcji oko-ręka, a także wykonywania czynności wymagających pracy rąk.

Warto wybierać takie gadżety, które angażują wiele zmysłów, czego efektem jest ćwiczenie zręczności i precyzji malucha. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki zręcznościowe dla 3 latka i starszych dzieci wybrać, warto przeczytać poniższe zestawienie, które prezentuje pięć najlepszych propozycji akcesoriów do ćwiczenia zręczności malucha.

Ranking zabawek zręcznościowych dla dzieci

Zabawki zręcznościowe są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Ze względu na wiele korzyści, jakie daje zabawa takimi gadżetami, warto zainteresować nimi malucha, wybierając sprawdzone i polecane modele na przykład ze sklepu www.maludas.pl. Zobacz ranking zabawek zręcznościowych dla dzieci, który prezentuje pięć najczęściej polecanych przez rodziców i specjalistów gadżetów.

obrazek produktu

5. SMALL FOOT Kendama "Nature"

Pierwszą propozycją zabawki zręcznościowej dla 7 latka i młodszych maluchów jest gra Kendama Nature. To ciekawa propozycja wciągającej zabawy, która polega na podrzucaniu kulki zawieszonej na sznurku w taki sposób, aby umieścić ją pomiędzy dwoma wyprofilowanymi talerzykami. Gadżet wykonany został z wysokiej jakości drewna, które jest naturalnym surowcem bezpiecznym dla dzieci. Gra uczy malucha cierpliwości, a także ćwiczy umiejętności związane z koordynacją ruchową oraz refleksem.

obrazek produktu

4. SMALL FOOT Przebijanka dla dzieci

Kolejne miejsce w rankingu zabawek zręcznościowych dla dzieci zajmuje przebijanka marki Small Foot. To doskonała zabawka zręcznościowa dla 4 latków i młodszych dzieci, która wykonana jest z naturalnych surowców pokrytych bezpieczną, hipoalergiczną farbą. Poszczególne elementy konstrukcji są wytrzymałe i odporne na uderzenia dołączonym do zestawu młoteczkiem. To doskonała zabawka, która wzmacnia zdolności motoryczne i stymuluje koordynację oko-ręka.

obrazek produktu

3. SMALL FOOT Gra Rzucanie pierścieniami

Zabawką zręcznościową dla dzieci, która uplasowała się na trzecim miejscu, jest gra polegająca na rzucaniu pierścieniami do celu. Wykonana jest z drewna i tekstyliów, a kolorowe bolce i stymulujące zmysły pierścienie doskonale oswajają małe rączki z dotykiem materiałów o różnej fakturze. Rzucanie do celu jest świetnym sposobem na wspieranie rozwoju koordynacji oka-ręka, a także motoryki małej, które są niezbędne podczas nauki pisania.

obrazek produktu

2. SMALL FOOT Łowienie Rybek – zabawka dla dzieci

Kolejne miejsce w rankingu zabawek zręcznościowych dla dzieci zajmuje gra składająca się z drewnianej planszy, rybek oraz kilku wędek. Wyraziste kolory i ciekawa forma aktywności w postaci łapania rybek skutecznie motywują malucha do zabawy. Wędki i rybki wyposażone są w solidne magnesy, dzięki czemu korzystanie z zabawki jest możliwe już przez trzylatków. Dodatkowym atutem jest możliwość odgrywania różnych scenek podczas zabawy, a także jednoczesne korzystanie z niej przez kilkoro dzieci.

obrazek produktu

1. SMALL FOOT Drewniana Deska Do Balansowania

Pierwsze miejsce w rankingu zabawek zręcznościowych zajmuje drewniana deska do balansowania marki Small Foot. Gra polega na balansowaniu ciałem w taki sposób, aby dołączone do zestawu piłeczki przeprowadzić przez labirynt do celu. To świetna zabawa ruchowa, która uczy kontroli własnego ciała, a dodatkowo stymuluje prawidłowy rozwój fizyczny malucha. Dodatkowo, ćwiczy ważne cechy charakteru, jak cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu.